Znajomość typu sylwetki – kluczem do udanego wizerunku

Wszyscy marzymy o szafie pełnej idealnie leżących na nas ubrań 🙂

Marzenie to jest możliwe do spełnienia, jeśli znamy swoją figurę i wiemy, w czym tak naprawdę wyglądamy dobrze.

Poznanie sylwetki bardzo ułatwia codzienne wybory ubraniowe i pomaga kupować tylko to, co dobrze na Tobie wygląda! Musisz wiedzieć, że każdą sylwetkę można rewelacyjnie ubrać i wystylizować. Bez względu na rozmiar możesz wyglądać pięknie!
Faktem jest, że rodzimy się z pewnym typem sylwetki i nie mamy zbyt wielkiej możliwości tego zmienić. Dlatego warto się z tym pogodzić i umiejętnie nauczyć się eksponować swoje atuty – bo każdy z nas je ma 🙂 oraz chować niedoskonałości.

Zdaj sobie sprawę, że jeszcze nikt się nie urodził, kto byłby w swoich oczach: idealny i bez żadnych kompleksów.

Uważam, że na początku poznanie podstawowych typów sylwetek jest bardzo pomocne.

Nie chodzi mi o to, aby utożsamiać się z przyjętymi umownymi nazwami takimi jak prostokąt czy trójkąt odwrócony, bo to tylko punkty odniesienia. Z czasem może się okazać, że potrafisz łamać zasady i nazwa Twojego typu sylwetki nie będzie już tak istotna. Będziesz znać już swoje atuty i wiedzieć, jak je wyeksponować – bo o to w tym wszystkim chodzi!
W stylizowaniu sylwetki najważniejsze są proporcje i umiejętne ich przywracanie, które daje poczucie wizualnej harmonii. Ważne są także detale związane z budową sylwetki takie jak chociażby wzrost, długość i masywność nóg, wysokość talii czy długość szyi. Ale są to już dodatkowe cechy, których nie sposób zakwalifikować do podstawowego podziału sylwetek.

Kształtem, który uważany jest za idealny u kobiet jest – Klepsydra (X).

Ramiona równoważą się w nim z linią bioder, a talia jest wyraźnie zaznaczona. Ważna jest tutaj także zależność pomiędzy elementami krągłymi i wciętymi, które dodają lekkości i wzajemnie się równoważą. Lekkość w kobiecej sylwetce to nie tylko zaznaczona talia. Może być nim także przewężenie pod biustem, wcięcie pod kolanem, widoczne obojczyki, szczupła szyja, nadgarstki lub kostki.

Kształt, który uważany jest za idealny u mężczyzn to – Trójkąt odwrócony (V).

Dominują w nim szerokie ramiona, a biodra są wąskie.

Nie martw się, jeżeli Twoja sylwetka nie przypomina wzorca – odpowiednią stylizacją można pięknie ją zmienić.

To, że nie jest wzorcowa, nie znaczy, że jest gorsza – wymaga po prostu określonego sposobu postępowania. Warto wiedzieć, że nawet te bardzo proporcjonalne mają ścisłe wytyczne, jeśli chodzi o odpowiednią dla nich garderobę i nawet je można “popsuć” nieodpowiednim ubiorem.

0 komentarzy

Odpowiedz

Chcesz wziąć udział w dyskusji?
Śmiało, napisz coś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *