Jak łączyć ubrania w zestawy? Poznaj praktyczne wskazówki

, , , , , , , ,
outfity

Jeżeli zdarza Ci się stać przed szafą pełną ubrań z poczuciem, że „nie mam się w co ubrać” – to ten wpis jest dla Ciebie ?

Nie martw się – to przytrafia się to większości z nas. I pomimo, że często mamy garderobę wypełnioną po brzegi, zwykle ciężko nam sprawnie połączyć ze sobą ubrania. Zobacz co warto wziąć pod uwagę, aby w kilka chwil, wyczarować dopasowane stylizacje.

Zacznij od okazji, rodzaju aktywności i warunków pogodowych – na jaki zestawiasz swój outfit

To ważne, gdyż zawsze warto się zastanowić do jakich aktywności będziesz wykorzystywała ubrania. Inaczej ubierzesz się na rodzinny spacer w parku i zupełnie inaczej na aktywny dzień w biurze, kiedy oprócz standardowych zadań czeka Cię także wystąpienie z prezentacją.

Na spacer warto wybrać zestaw, który nie tylko będzie wygodny, ale zapewni też komfort termiczny (być może sprawdzi się tutaj wykorzystanie warstw tzw. na cebulkę). Do biura stwórz outfit odpowiadający dress code w pracy, ale pasujący do Ciebie.

Zadbaj o właściwy wybór i zestawienie fasonów ubrań

Punktem wyjściowym do prawidłowej stylizacji jest odkrycie kształtu swojej sylwetki – by wybrać takie kroje, które będą ją prawidłowo modelować. Bo we właściwym doborze ubrań oprócz rozmiaru na metce ważny jest też zarys figury.

Musisz widzieć, że określenie kształtu jest jednym z najważniejszych narzędzi pracy stylistów. Służy eksponowaniu atutów oraz wskazuje najlepszą strategię w pracy z sylwetką. Bo znając zasady dotyczące doboru odzieży dla konkretnej budowy ciała można odnaleźć te najlepiej dopasowane ubrania.

Trafnie dobieraj kolory i wzory w stylizacji

Zadbaj o kolorystyczną spójność. Najładniejsze połączenia zyskasz kiedy zastosujesz odcienie i wskazówki do ich łączenia – dopasowane do Twojego typu kolorystycznego. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Przemyśl jakie kolory lubisz, które stosujesz jako bazowe (czyli te które fantastycznie łączą się w zestawy z bardziej intensywnymi barwami), które jako kluczowe (w których czujesz się i wyglądasz promiennie) oraz akcentujące (którymi strategicznie przyciągasz uwagę w określone miejsca).

W jednym outficie stosuj do 2-3 kolorów, bo wówczas prościej je zestawisz.

Wykorzystuj koło kolorów jako wskazówkę do łączenia barw  – bo to świetna ściąga pokazująca jak je ze sobą pięknie połączyć. Harmonię kolorystyczną uzyskasz zestawiając ze sobą barwy, które leżą na kole kolorów blisko siebie. Taka ujednolicona gama odcieni, jest przyjemna w odbiorze i daje poczucie elegancji. Kontrasty kolorystyczne zbudujesz zestawiając barwy umiejscowione dalej od siebie na kole kolorów. Przyciągają one uwagę i nadają zestawieniu wyrazistego charakteru. Więcej info w temacie znajdziesz tutaj.

Jeżeli lubisz łączyć ze sobą wzorzyste ubrania to zerknij na ten wpis, bo opcji jest wiele i warto poznać zasady – co z czym fajnie się komponuje.

Zadbaj też o trafne kolorystyczne podziały sylwetki, które powinny być zgodne ze wskazówkami do konkretnego kształtu sylwetki. Bo kolorem m.in. można przywrócić proporcje, wyszczuplić sylwetkę lub dodać jej objętości ?

Stwórz swoją formułę garderoby czyli tzw. dress code i doprecyzuj swój styl

Bo garderoba powinna być jak klocki lego – składać się z elementów, które można łatwo ze sobą zamieniać tworząc niezliczone kombinacje. Stwórz ją z ubrań, które lubisz i w których pięknie wyglądasz i dobrze się czujesz – które łatwo ze sobą połączysz. Wówczas przy relatywnie niedużej liczbie sztuk odzieży będziesz mogła tworzyć wiele różnych zestawów, nie marnując cennego czasu na zastanawianie się – czy to pasuje. Więcej info tutaj.

Wypracuj swój styl i jeżeli lubisz inspiruj się tym co aktualnie jest w trendach mody. Wypatruj ciekawych połączeń kolorystycznych, form i fasonów ubrań, modnych deseni czy dodatków stylizacyjnych, które pięknie uzupełnią Twoją szafę.

Ale zawsze przed dokonaniem zakupu – weź głęboki oddech, zamknij oczy i zastanów się, czy ta rzecz faktycznie do Ciebie pasuje? Czy stworzy zgrany duet z innymi ubraniami, które masz już w szafie?

Daj znać – co jest dla Ciebie najistotniejsze przy zestawianiu outfitów: aktywności, fasony, kolory czy może styl?

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *