3 sposoby na lepszą organizację garderoby

, , ,

Chciałabyś zorganizować swoją szafę tak by sprawniej wybierać rano ubrania, ale szafa kapsułowa  nie do końca do Ciebie przemawia?

Ok 🙂

Z tego artykułu dowiesz się, co możesz zrobić od razu aby Twoja szafa nie była przyczyną porannych stresów i frustracji!

Jest milion sposobów na porządki w szafie. Możesz układać rzeczy kolorami, fasonami, rodzajami ubrania, długościami i jak tylko jeszcze przyjdzie Ci do głowy. Możesz kupić mnóstwo przydatnych gadżetów, pudełek i pudełeczek. Tak zorganizowana szafa na pewno będzie przyjemna dla oka. Ale najważniejsze jest by szafa była zorganizowana – tak jak Ty lubisz i jak Tobie będzie najwygodniej.

Dopasuj szafę do swojej codzienności

Dla mnie to pierwszy krok od którego zaczynam organizację szafy. Zastanów się jakie dzisiaj masz role życiowe i jakie aktywności lubisz. To pokaże Ci jakie ubrania powinny znaleźć się w Twojej szafie. Bo jeżeli w pracy obowiązuje Cię dress code a weekendy spędzasz na aktywności sportowej to raczej długie, falbaniaste sukienki, które Ci się podobają będą wisieć tylko w szafie. Prawdopodobieństwo, że je założysz jest bardzo nikłe 😉

Dodatkowo sprawdza się oddzielenie ubrań do rożnej aktywności: ubrania do pracy, sportowe, okolicznościowe i te po domu. Bo gdy będziesz się rano szykować np. do pracy, nie będziesz musiała przekopywać się przez stertę legginsów, żeby odnaleźć cygaretki. Oczywiście, będą takie rzeczy, które nosisz w ramach najróżniejszych aktywności i zapewne najczęściej – wtedy warto znaleźć dla nich takie najlepsze miejsce – po prostu “dostępne od ręki”.

Zachęcam Cię do nowej organizacji szafy.  I choć zapewne przestawienie się na nowe tory zajmie Ci chwilę – ale zobaczysz jak bardzo uprości to Twoje codzienne ubieranie się.

Zostaw w szafie tylko te rzeczy, które teraz możesz nosić

Proponuję żebyś zostawiła w szafie jedynie te rzeczy, które faktycznie możesz nosić teraz. Te, które pasują do które pasują do Ciebie rozmiarem, fasonem, są w dobrym stanie. Bo mówi się, ze trzymanie w szafie zbyt, małych, zbyt dużych lub zniszczonych ubrań w szafie jest jak posiadanie złych przyjaciół – czyli w ogóle nie wspiera 😉 Dodatkowo jeżeli codziennie patrzysz na ubrania, które z jakiegokolwiek powodu nie pasują, to wzmaga to Twoją frustrację i poczucie, że nie masz się w co ubrać.

Ułatw sobie życie i spakuj do worków czy kartonów wszystkie te rzeczy, które są:

  • za małe
  • za duże
  • do naprawy, ale nie masz teraz czasu
  • do sprzedania
  • zniszczone.

Możesz trzymać te je w innym miejscu tak, abyś w razie potrzeby mogła po nie sięgnąć, ale żeby nie zajmowały Ci miejsca w codziennej szafie z ubraniami. Jeżeli masz ochotę zerknij co zrobić ze starymi ubraniami.

Stwórz swoją formułę garderoby

Podstawowa zasada organizacji szafy brzmi: kupujemy mniej ubrań, nie ulegamy chwilowym trendom i żegnamy się z ciuchami, których nie nosimy. Do swojej garderoby wybieraj ubrania o dopasowanym do Ciebie: kroju, kolorach i stylu, które łatwo ze sobą połączysz. Wówczas przy relatywnie niedużej liczbie sztuk odzieży będziesz mogła tworzyć wiele różnych zestawów, nie marnując cennego czasu na zastanawianie się – czy to pasuje.
Bo garderoba powinna być jak klocki lego -składać się z elementów, które można łatwo ze sobą zamieniać tworząc niezliczone kombinacje. Stwórz ją z ubrań, które lubisz i w których wyglądasz – jak milion $

Przyjrzyj się zawartości swojej szafy i podziel ją na trzy główne kategorie ubrań:

  • bazowe (basic) – podstawowa, neutralna czyli pasująca do innych ubrań odzież, używana jako baza garderoby. Zwykle jest ona podstawą Twojego ubioru, nawet gdy nie wiedziałaś, że należy właśnie do tej grupy. Jest wygodna i uniwersalna w zastosowaniu. Potrafi zneutralizować lub zrównoważyć outfit.
  • kluczowe (key) – to odzież którą lubisz, często używasz i pasuje do Ciebie idealnie. Kluczowe elementy garderoby są czymś więcej niż baza. Nie są ani zbyt neutralne ani zbyt „krzykliwe”. Są to ubrania, które są bardzo dopasowane do Ciebie: fasonem, kolorem i świetnie odzwierciedlają Twój indywidualny styl. Bardzo dobrze komponują się z bazą i dzięki temu mają wszechstronne zastosowanie. Możesz je łatwo ozdabiać za pomocą dodatkowych elementów lub dodatków. Od odzieży typu akcent różni je zwykle mniej intensywny kolor, faktura lub wyrazistość.
  • akcentujące (accent) – to odzież która przyciąga uwagę, wyróżnia się i podkreśla Twoją osobowość. Ubrania te mają wyróżniające się kolory lub ich zestawienia, wyraziste wzory, kroje lub fakturę. Urozmaicają one garderobę i są sposobem na wyrażenie specyfiki Twoich stylizacji. Wysyłają komunikat o Tobie. Używaj ich, aby podkreślić swoją osobowość lub by podnieść rangę outfitu.

Mieszaj składniki z różnych kategorii odzieży w zależności od efektu który chcesz uzyskać – potraktuj to jak swój przepis 😉

To będzie Twoja formuła garderoby – traktuj ją jak przepis na komponowanie swoich stylizacji. Pozestawiaj różne ubrania i dodatki ze swojej szafy, pobaw się kreacją. Tak by docelowo zaplanować chociaż kilka podręcznych zestawów ubrań. One dadzą Ci pewność, że jeżeli będziesz miała mało czasu – to i tak szybko będziesz mogła się ubrać by dobrze się czuć i pięknie wyglądać.

I daj znać w komentarzu który ze sposobów spodobał Ci się najbardziej ?

 

A jeżeli masz ochotę UPORZĄDKOWAĆ SWOJĄ SZAFĘ  -RAZ A DOBRZE, by wyglądać i czuć się świetnie w swoich ubraniach

– zapraszam Cię do programu on-line, dzięki któremu zyskasz spójny, stylowy i dopasowany do swoich oczekiwań wizerunek,

który zagwarantuje dobre samopoczucie i pozwoli poczuć się pewniej w każdej sytuacji 😉

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *