Jak wybrać idealny dekolt i dlaczego warto go znać?

,
wycięcie pod szyją

Być może do tej pory nie zwracałaś uwagi na jego kształt – bo nie wiedziałaś, że to taka istotna kwestia! Bo faktem jest, że wycięcia w ubiorze takie jak dekolt bardzo przyciągają uwagę i mocno oddziałują na całą stylizację. Wyznaczają linie i przez to wpływają m.in. na wizualne kształtowanie proporcji sylwetki.

Jak zatem wybrać ten najkorzystniejszy dekolt?

Zamiast zastanawiać się, jaki kształt w tym sezonie promują projektanci, lepiej dobrać go tak by – prezentować się optymalnie … m.in. w dopasowaniu do wymogów swojej sylwetki

Bo nieodpowiedni dekolt może niepotrzebnie poszerzyć szyję lub ramiona, dołożyć ciężaru optycznego na linii biustu (choć tego już nie potrzebujemy). A nawet podkreślić np. nadmierną geometrię twarzy. Równocześnie odpowiednio wybrany jest w stanie zwęzić lub rozszerzyć optycznie ramiona, wyszczuplić sylwetkę a nawet wyrównać jej proporcje.

Wybierając wycięcie pod szyją weź pod uwagę:

  • Czy chcesz dodać objętości sylwetce czy raczej jej ująć

Im bardziej odkryty/głęboki dekolt (ukazujący więcej ciała) – tym więcej lekkości sylwetka zyskuje. A im bardziej zabudowany tym masywniejsza, wydaje się być, postura naszego ciała.

  • Jaki jest kształt Twojej twarzy

Przy krągłej i szerszej – unikaj okrągłych i obłych dekoltów i wybieraj raczej te bardziej geometryczne np dekolt V lub kopertowy. Jeżeli Twoja żuchwa jest geometryczna i mocno zarysowana, to unikaj prostokątnych form typu caro, noś te o kształcie V. Natomiast, jeśli Twoja broda jest spiczasta, to wówczas nie używaj dekoltów w linii V. Lepiej się sprawdzą płytkie typu: stójka, łódka, sabrina, carmen lub neutralny podkoszulkowy.

Pociągłą twarz możesz optycznie skrócić płytkim dekoltem a krótką wydłużyć stosując głębszy dekolt. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jaki jest kształt twojej twarzy możesz skorzystać z jej analizy.

  • Czy lepiej gdy poszerzysz linię ramion czy raczej ją wyszczuplisz

Warto tutaj odnieść się do kształtu sylwetek o których pisałam tutaj. Jeżeli chcesz wyrównać proporcje sylwetki o szerszych biodrach (trójkąt) dodając nieco szerokości na linii ramion – wybierz wycięcie pod szyją które swoim kształtem przypomina linię poziomą. To ona sprawi wrażenie, że ramiona wydadzą się ciut szersze niż są w rzeczywistości. Najlepiej się sprawdzi się tutaj dekolt typu carmen (hiszpański) lub łódka. Jeżeli natomiast bardziej zależy Ci na wyszczupleniu linii ramion (trójkąt odwrócony) to sprawdzą się ukośne linie stylizacyjne, które występują w dekolcie o kształcie V (tzw. serek), kopertowym lub asymetrycznym.

  • Jaką masz szyję – czy sprawia wrażenie długiej czy raczej masywniejszej lub krótkiej

Bo dekolty mogą także optycznie skrócić lub wydłużyć szyję. Przy masywnej i krótkiej nie wybieraj bardzo zabudowanych i płytkich dekoltów takich jak: golf, półgolf, stójka, sabrina. Lepiej sprawdzi się ten głębszy typu V, U. Natomiast, jeśli posiadasz długą szyję nie ubieraj dekoltów głębokich o ukośnych liniach czyli V lub amerykańskiego. W celu skrócenia wybieraj te bardziej zabudowane typu stójka, łódka czy sabrina.

  • Czy Twój biust jest obfity czy raczej mały

Jeśli Twój biust jest pokaźny to najlepiej się sprawdzi się głębokie wycięcie pod szyją. Na przykład gorsetowe lub w kształcie U i V także to kopertowe. Natomiast jeśli warto dodać mu nieco krągłości to sprawdzi się zabudowana i płytka forma. Wybierz wówczas: golf, półgolf, stójkę, sabrinę, halter, łódkę lub wodę.

  • Jaki masz wzrost

Im jesteś wyższa tym warto byś wybierała dekolty o zarysie w linii poziomej – bo zadziałają skracająco na sylwetkę (łódka, carmen, sabrina). Przy niskim wzroście jeżeli chcesz sobie dodać wysokości wybieraj wycięcia pod szyją o zarysie wydłużających linii ukośnych np. dekolt V lub kopertowy.

Jak widzisz aby optymalnie wybrać najlepszy kształt wycięcia pod szyją – trzeba wziąć pod uwagę sporo różnych aspektów i wybrać te najbardziej korzystne wersje.

Okazuje się, że czasami zdarzają się sytuacje w których wskazówki wydają się być nieco sprzeczne ze sobą np. obfity biust w połączeniu z długą szyją. W takiej sytuacji aby wybrać najlepsze rozwiązanie trzeba równocześnie zagrać innymi liniami stylizacyjnymi występującymi np. w dodatkach (biżuteria,szale, apaszki itp.)

Dobór optymalnych dekoltów to cześć indywidualnej analizy sylwetki gdzie razem wypracowujemy optymalną strategię sylwetkową- aby wybrać te fasony i formy ubrań, które pozwalają uzyskać najlepszy efekt wizualny.

Daj znać czy już wiesz jaki kształt dekoltu będzie najlepszy dla Ciebie?

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *