Najlepsze stylizacje dla sylwetki – Klepsydra

, , ,
kształt sylwetki klepsydra

Sylwetka typu: Klepsydra (X)

Klepsydra jest uważana za wzorcowy typ kobiecej sylwetki. Jej cechą charakterystyczną jest proporcjonalność, która wynika z podobnej szerokości linii ramion i bioder z wyraźnie zaznaczoną talią.

Panie z tym kształtem raczej nie mają problemów z doborem ubrań, bo niemal w każdej stylizacji wyglądają dobrze. Jednakże także klepsydra powinna uważać, by nie zagubić walorów swojej sylwetki. Szczególnie gdy założy coś luźnego na górę i ukrywa swoje atuty- pięknie zaznaczoną talię – zaczyna wyglądać masywniej.

Klepsydrze zdarzają się także problemy z garderobą. Duża różnica między talią i biodrami czasami sprawia, że trudno jest jej dobrać spódnice i spodnie. Bywa, że modele z wysoką talią wędrują w górę przy każdym kroku. Dlatego często poprawki krawieckie są nieocenione.

Cóż więc powinna nosić Klepsydra?

Odpowiedź jest banalnie prosta: wszystko co podkreśli kontury sylwetki! Nie powinna jej ani powiększać, ani spłaszczać. Raczej niczego też nie dodawać ani nie ujmować. Jej atutem jest niewątpliwie talia, więc warto aby ją po prostu zaznaczała. Ramiona, biodra są proporcjonalne i w tej kwestii nie trzeba nic tutaj korygować. Dlatego kontrasty i odcięcia kolorystyczne (pomiędzy górnymi a dolnymi partiami ciała) oraz elementy poszerzające w strojach trzeba dobrze zaplanować bo mogą zmienić proporcje. Stąd jeżeli zdecyduje się na powiększenie góry sylwetki poprzez zabieg stylizacyjny np. dekolt typu łódka itp. na ramionach, proporcjonalnie zaleca się powiększyć również biodra. Pomogą w tym zaszewki, falbany, przymarszczenia, sztywniejsza tkanina itp.

Klepsydrze sprzyja kobiecy styl ubierania. Dlatego generalnie lepiej prezentuje się w sukienkach niż w spodniach. Choć na pewno można znaleźć także fasony tych ostatnich, które są w odpowiednich dla niej modelach jak np. spodnie proste w kant, chinosy bez przymarszczeń w okolicy talii lub niezbyt obcisłe rurki. Klepsydra świetnie prezentuje się również w kombinezonach, którymi może zastąpić sukienkę.

W akcentowaniu tali pomagają dopasowane, taliowane topy, bluzki i koszule. Rękawy 3/4 bo ją dodatkowo zaakcentują. Spódnice podkreślające kobiecą linię bioder oraz te ciut rozkloszowane na przykład w kształcie trapezu, sukienki z paskiem i kopertowe oraz żakiety zapinane na jeden guzik. Ubrania powinny ładnie przylegać do ciała, ale nie opinać go nadmiernie. Typowe klasyki to: sweterek w serek, ołówkowa spódnica, cygaretki i trencz.

Czego Klepsydra powinna unikać?

Bezkształtnych, “workowatych” ubrań niezaznaczających talii. Czyli takich fasonów, w których figura traci swój kształt np. obszernych bluz, swetrów, sukienek i bluzek oraz żakietów w pudełkowych formach. Obszerne alladynki, szarawary czy bryczesy również nie bardzo się sprawdzą. Raczej nie są wskazane też mocno poszerzające: bufki i poduszki na ramionach oraz spódnice w rodzaju bombek, tulipanów czy z falbanami i wszystkim, co mocno poszerza biodra.

Dodatki powinny podkreślać proporcje sylwetki.

Przy ich wyborze, warto zwrócić uwagę na wzrost i masywność. Drobna postura wymaga delikatnej biżuterii i niewielkiej wielkości torebki. Większa zniesie nieco więcej ciężaru optycznego w dodatkach. Jednak w obu przypadkach Klepsydra nie powinna zapominać o paskach jako obowiązkowego dodatku, który zawsze pięknie podkreśli jej talię.

Znane Klepsydry to: Beyonce, Salma Hayek, Rachel Bilson, Dakota Johnson, Nigella Lawson. Można się zainspirować ich stylizacjami albo przykładami na mojej tablicy:

Które z opisanych powyżej propozycji garderoby dla klepsydry wydają Ci się najbardziej atrakcyjne? Podziel się proszę w komentarzu ?

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *