Zasady stylizowania kobiecych sylwetek

, ,
Podstawowe zasady stylizowania dla kobiet

Podstawowe zasady stylizowania dla kobiet

Nawet jeżeli nie masz figury modelki, Twoja sylwetka zawsze może wyglądać optymalnie. Wystarczy, że zastosujesz podstawowe zasady stylizacji, które proponują styliści.

Nie wiem czy wiesz ale zwykle „1/3 dobrego wyglądu zawdzięczamy naturze, a 2/3 dobrze dobranej odzieży”.

Przede wszystkim odkryj swoje atuty i przyciągaj do nich wzrok obserwatora, bo „oko widzi to, co mu pokażesz” 😉

To punkt wyjściowy w prawidłowej stylizacji! Może warto abyś także wiedziała, że odsłonięta skóra przyciąga wzrok jak magnes! Jeżeli jesteś szczęśliwą posiadaczką obłędnych nóg – zadbaj by były Twoim mocnym punktem w wizerunku.

Rozmiar na metce nie jest najważniejszy!

Jeżeli tego potrzebujesz wykorzystuj złudzenia optyczne, aby sprawiać wrażenie, że sylwetka jest bardziej proporcjonalna i symetryczna niż być może jest w rzeczywistości.

  • Czerp pożytek z mocy linii stylizacyjnych. Linie pionowe i ukośne wydłużają i wysmuklają a linie poziome poszerzają, a co za tym idzie skracają. Wybierz z rozmysłem, które w jakiej partii ciała będą Ci służyć. Pamiętaj, że linie stylizacyjne to nie tylko wzory – to także linie cięcia, przeszycia, dekolty, rozporki, rzędy guzików, rozchylone poły żakietu a także linia zakończenia bluzki lub spódnicy, itp.
  • Świadomie stosuj siłę kolorów. Odcienie jasne, mocno nasycone i temperaturowo cieplejsze* optycznie powiększają, uwypuklają i dodają objętości. Odcienie ciemniejsze, o mniejszej pigmentacji, chłodniejsze temperaturowo* optycznie pomniejszają i ujmują objętości. Wykorzystuj te właściwości kolorów celowo, przywracając właściwe proporcje sylwetce.

(*zasada działa w świetle dziennym, przy oświetleniu sztucznym o ciepłej temperaturze barwowej – na odwrót)

Wybieraj fasony, tkaniny i wzory dopasowane do swojej sylwetki!

Zbyt opięte lub luźne ubrania nikomu nie służą. Zatem jeżeli jesteś plus size noś dopasowane, ale nigdy nie opięte albo zbyt luźne ubrania. Jeżeli jesteś bardzo szczupła sięgaj po ciut luźniejsze lub dodające objętości rozwiązania, ale zawsze myśl o tym, aby wyeksponować miejsca przewężeń (np. podkreślona talia lub szczupłe nogi). Przy proporcjonalnej sylwetce masz większą dowolność, ale najlepiej utrzymuj proporcje dzięki dopasowanym fasonom.

Pamiętaj, że kobieca sylwetka to miks krągłości i przewężeń.

Uwypuklaj zatem jedne i drugie. Jeżeli tego potrzebujesz dobrym wsparciem dla sylwetki może być dobrana modelująca bielizna, która jest kluczem do doskonałego wyglądu.

Nie podążaj ślepo za modą!

Wybieraj tylko to co służy Tobie i Twojej sylwetce. Jeżeli masz ochotę poznać najważniejsze tricki stylistów możesz odsłuchać mój tematyczny webinar na Youtube https://bit.ly/3apGbdJ

Która z przedstawionych wyżej opcji zasad najbardziej do Ciebie przemawia? Podziel się proszę w komentarzu 😉

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *