Jak wybrać odpowiednią torebkę?

,
torebka

Dobór tej odpowiedniej – nie jest tak prostym zadaniem, jak może się wydawać.

Torebka podobnie jak buty często decyduje o efekcie końcowym stylizacji. Dlatego warto zwrócić uwagę na spójność wszystkich elementów kompozycji i zadbać o tak zwany „wspólny mianownik”.

„Dekoracyjność” i odcień torebki łączy się nieodłącznie z naszymi preferencjami oraz upodobaniami.

Warto wiedzieć, że im więcej dodatków przy torebce tym zwykle mniejsze możliwości w późniejszym jej wykorzystaniu. Choć są osoby, które wierne swojemu stylowi w konsekwentny sposób budują swoje stylizacje i wówczas takiego problemu nie mają.

Kolorystyka bazowa (szarość, beż, czerń, brąz) zwykle jest „correct”, ale nie musisz ograniczać swoich wyborów.

Kiedyś panowała zasada, że torebkę zawsze należało dobierać kolorystycznie do butów. Niezastosowanie się do niej było postrzegane jako faux-pas. Całe szczęście z czasem zasady stały się bardziej elastyczne i dziś można się kolorystyką swobodnie bawić. Oczywiście poza sytuacjami kiedy obowiązuje ścisły „dress code”. Dlatego, jeśli zastanawiasz się, jak dobrać torebkę, nie musisz się kierować kolorem buta. Odcień dobieraj tak, aby pasował do tych części garderoby, z którą torebka ma kontakt. Jeżeli nie jesteś biegła w łączeniu barw, optymalny dobór ułatwi Ci trzymanie się swojej palety kolorystycznej – bo tam wszystko do siebie pasuje.

Dodatkowo, aby zdefiniować optymalne dla siebie modele torebek, warto wziąć pod uwagę kilka istotnych elementów:

  • Swoje uwarunkowania:
    • sylwetkę – jej kształt, proporcje, wzrost oraz masywność,
    • osobisty koloryt i poziom kontrastów,
    • osobowość – bo z niej wynikają nasze preferencje i upodobania.
  • Przeznaczenie i dopasowanie do naszych aktywności. Ważne jest to w jakich okolicznościach będziemy torebki używać. Bo inaczej prezentuje się codzienna torebka, którą często wybieramy pod kątem pracy. W inny sposób model mniej formalny, po który sięgamy np. na weekend, a jeszcze odmiennie wersja okolicznościowa – na tak zwane „wielkie wyjście”.
  • Funkcjonalność – bo wskaże nam czy parametry użytkowe są dla nas wystarczające. Na przykład czy jest wystarczająco pojemna, czy ma odpowiednią ilość kieszonek, czy pasek jest odpowiednio długi albo materiał z którego jest wykonana wystarczająco mocny itp.

Warto pamiętać, że mówi się iż tak, jak wizytówką mężczyzny są czyste i wypastowane buty, tak o kobiecie świadczy jej torebka. Dlatego warto zadbać o to, by się dobrze prezentowała i wspierała wizerunkowo! Nie wybieraj czerwonej Obag tylko dlatego, że aktualnie jest modna, jeżeli do Ciebie nie pasuje 😉

Być może zainspirujesz się na mojej tablicy

Daj znać w komentarzu – jaka torebka jest odpowiednia dla Ciebie?

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *