Kaszmir – najdelikatniejsza odmiana wełny

Kaszmir

Żadna inna wełna nie jest tak delikatna i miękka: odkryj naszą kolekcję ubrań z kaszmiru, która przekonuje wysokim komfortem noszenia i elegancją. Odrobina luksusu. Maksymalna miękkość: daj się uwieść najdelikatniejszej wełnie na świecie tkaninie z wełny kóz kaszmirskich. Charakteryzuje się ona bardzo cienkimi włóknami o grubości 16-18 mikrometrów, co zapewnia jej wyjątkową puszystość.

Pozyskanie wełny jest procesem niezwykle czasochłonnym. Wymaga ono ręcznego wyczesywania kóz kaszmirskich, a następnie – oddzielenia włosia zewnętrznego od puchowego. Naturalne kolory to szary, brązowy lub biały. Tkanina ta jest dość delikatna, dlatego często stosuje się ją jako dodatek do wełny.

Nazwa pochodzi od nazwy regionu w północnych Indiach.

Istnieje wiele rodzajów wełny. Oczywiście najpopularniejszą jest wełna owcza, szczególnej uwadze polecam wełnę merynosową, która dostarcza najwartościowsze włókna. Mamy do wyboru także inne rodzaje wełny, o których warto wspomnieć.

  • Moher, czyli wełna z kozy angorskiej – często występuje jako domieszka do wyrobu tkanin i dzianin
  • Angora, wełna z królika angorskiego – jej pozyskiwanie budzi kontrowersje, dlatego nie namawiam do zakupu produktów zawierających angorę, chyba że z rynku wtórnego
  • Wełna wielbłądzia wykorzystywana głównie na płaszcze

Kaszmir, czyli wełna z kozy kaszmirskiej, która pozyskiwana jest z kóz hodowanych w Azji, w pobliżu Himalajów. Kaszmir jest surowcem najdroższym na świecie, a wyroby z kaszmiru są niezwykle miękkie, delikatne, szlachetne, połyskliwe i bardzo przyjemne w dotyku

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *