Spódnice – jaka długość dla kogo najlepsza?

Metoda sprawdzania optymalnej długości spódnicy 🙂

Wbrew pozorom niełatwo jest dobrać tę najodpowiedniejszą dlatego warto poznać najważniejsze wytyczne ?

Pod uwagę należy wziąć 3 główne czynniki:

  •     Długość nóg – jeśli są krótkie spódnica może je wydłużyć np. wyższym stanem.
  •     Wzrost – przy niskim wzroście najlepsza jest długość mini.
  •     Kształt nóg i całej sylwetki – wiadomo, im ładniejsze nogi, tym bardziej możemy je odsłonić ?

NAJLEPIEJ ZROBIĆ TEST !

Weźcie duży szal i zakryjcie całe nogi aż do kostek. Następnie podnoście go coraz wyżej, zatrzymując się co kawałek i patrzcie na której długości nogi prezentują się najlepiej. Z reguły unikamy przecinania optycznego w najszerszym miejscu łydki, chyba, że są one bardzo szczupłe.

Zanotujcie sobie w których długościach czułyście się najlepiej? To może być więcej niż jedna wersja!

Uwaga na kolor! Jeżeli odcień nóg będzie mocno odróżniać się od odcienia spódnicy (zwykle chodzi o stopień jasności) uzyskamy najmocniejszy efekt działania linii stylizacyjnych – tych które skracają nogi/sylwetkę. Warto pamiętać, że czasami jest to działanie celowe, bo nie każde nogi wymagają wyszczuplenia i wysmuklenia.

Istotne jest także obuwie! Im wyższe botki lub kozaki tym mocniejszy efekt poziomego “cięcia” nóg. Tym mocniejszy im kolor obuwia bardziej odróżnia się od koloru nóg.

Wysoki stan w spódnicy zawsze zrobi nam efekt dłuższych nóg! Nie używamy go jeżeli występuje on naturalnie w sylwetce – wówczas stan normalny będzie najbardziej optymalny.

Długość mini

Czyli mniej więcej do połowy uda tworzy poziomą (skracającą) linię stylizacyjną, więc najlepsze będą dla długonogich, wysokich kobiet.

Te krótsze to ultra mini, przeznaczone są dla bardzo zgrabnych, smukłych nóg i raczej niższego wzrostu, bo dodatkowo go dodają i wydłużają nogi.

Długość do kolana

Przed kolano, w kolano, pod kolano to teoretycznie najlepsza długość spódnicy, bo nie ma działania skracającego nogi i sylwetki. Najlepszą długość wybierz oceniając indywidualnie swój obszar kolana. Jeżeli warto je przykryć spódnicą – to wybierz długość pod kolanem, która wypada dokładnie tuż pod nim  w przewężeniu.

Długość midi (do połowy łydki)

To dość niebezpieczna długość bo skraca i dociąża optycznie sylwetkę, dlatego najlepiej w komplecie nosić ją z butami na obcasie. To najlepsza wersja dla szczupłych i wysokich kobiet. Na pewno aby dobrze prezentować się w midi trzeba mieć szczupłe łydki i kostki.

Długość maxi

Ta do kostek jest wbrew pozorom dość uniwersalna. Wyjątkowo dobrze sprawdzi się idealnie przy szczupłych kostkach. Długa i prosta w fasonie spódnica będzie optymalna dla kobiet o niższym wzroście – ale ważne jest, aby stopy były widoczne, bo długość do samej ziemi może skrócić i dociążyć sylwetkę.

Rozszerzany fason także dociąża optycznie sylwetkę. Im bardziej rozkloszowana na dole forma tym wizualnie niższa sylwetka.

Warto także wiedzieć, że długi rozporek zawsze pięknie wydłuża nogi ?

W prezentacji na przykładzie Edyty Herbuś, która jest niższego wzrostu i szczupłej budowy ciała możecie zobaczyć jak rożne długości dołów działają na długość nóg i sylwetkę – dajcie znać w komentarzu ✍️ które fasony wydają Wam się optymalne 😉

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *