fbpx

Podstawowe rodzaje męskich sylwetek

,

Sprawdź, czy jesteś trójkątem odwróconym (V) prostokątem (i lub H), trójkątem (A), czy kołem (O) i zacznij poprawnie dobierać fasony ubrań, bo panowie, podobnie jak kobiety, mogą określić typ swojej sylwetki!

Opis przyda się też kobietom, aby wiedziały jak określić figury swoich mężczyzn i jak spowodować, aby optycznie mieli sylwetkę idealną, czyli taką, która jest proporcjonalna i harmonijna.

W przypadku panów podstawowy podział jest podobny jak u pań.

Lubię porównania kształtów sylwetek do figur geometrycznych i ewentualnie opisanie ich za pomocą liter z alfabetu, które je odwzorowują. I choć panowie, w wielu przypadkach, nie przywiązują tyle uagi do mody i wyglądu, co kobiety, to podstawowa wiedza na temat zasad ubierania się z pewnością się przyda. Znając dobrze swoje ciało i mając świadomość, jakie zalety i mankamenty mu towarzyszą, dużo łatwiej dobrać odpowiednie ubrania. Mężczyźni na ogół wiedzą tylko, jaki ewentualnie noszą rozmiar: XL, L, M czy S i ewentualnie jaki nr. kołnierzyka ma ich koszula, ale to ciut za mało aby dobrać optymalną garderobę.

Oczywiście granice między rodzajami sylwetek są płynne i może się to zmieniać np. jeżeli mocno wzrośnie lub zmaleje waga. Pamiętać należy też o tym, że podział ten jest bardzo podstawowy i często dużą rolę grają też detale w budowie sylwetki jak chociażby wzrost, długość nóg czy rąk. Znając jednak ogólne zasady dotyczące doboru garderoby do konkretnej budowy ciała bez problemu można odnaleźć najlepiej pasujące ubrania. Najważniejszym jest to, aby uświadomić sobie atuty i mankamenty własnej figury i umiejętnie podkreślać je bądź ukrywać.

Aby określić kształt sylwetki stań przed lustrem najlepiej będąc jedynie w bieliźnie lub w bardzo dopasowanym, jednolitym w kolorze ubraniu. Jeżeli nie masz dużego lustra poproś kogoś, by zrobił Ci zdjęcie całej sylwetki z przodu (en face) i z boku. Spójrz na swoją sylwetkę ciut z oddali. Oceń, jaki zarys ma Twoje ciało i gdzie jest “najcięższe optycznie”.

Sylwetka typu trójkąt odwrócony (V)

Mężczyzna, którego sylwetka wpisuje się w kształt litery V, ma idealną sylwetkę. Jego ramiona są rozbudowane i szerokie a biodra wąskie. Zazwyczaj jest również szczupły, a do jego dodatkowych atutów można zaliczyć zarysowane mięśnie brzucha. Taki typ budowy ciała jest najbardziej pożądany 🙂 Na szczęście, z pomocą ćwiczeń fizycznych, można go wypracować.

O doborze właściwych ubrań dla sylwetki typu trójkąt odwrócony (V) przeczytasz tutaj

Sylwetka typu trójkąt (A)

Mężczyzna, którego sylwetka wpisuje się w kształt litery A, ma mniej lub bardziej wystający brzuch, który powoduje, że obwód talii jest szerszy od obwodu ramion. Poza tym zwykle ciało jest dosyć dobrze wysportowane i umięśnione. Jeżeli denerwuje Cię, że masz wąskie ramiona wygospodaruj trochę czasu na siłowni. Uzupełnisz w ten sposób masę mięśniową w okolicy klatki piersiowej oraz ramion i przy okazji wyszczuplisz partie brzuszka. Jeżeli taka sylwetki Ci nie przeszkadza lub nie lubisz ćwiczyć wystarczy kilka sztuczek z właściwym doborem ubrań i będziesz wyglądać świetnie.

O doborze właściwych ubrań dla sylwetki typu trójkąt (A) przeczytasz tutaj:

Sylwetka typu prostokąt (I lub H)

Mężczyzna, którego sylwetka wpisuje się w kształt litery I lub H, szerokość w barkach ma podobną jak w biodrach. Istnieją szczuplejsze sylwetki i bardziej korpulentne, ale zawsze linia ramion równa się linii bioder. Przy tego typu sylwetce, w kwestiach doboru garderoby można pozwolić sobie na wiele.

O doborze właściwych ubrań dla sylwetki typu prostokąt (I lub H) przeczytasz tutaj

Sylwetka typu koło (O)

Mężczyzna, którego sylwetka wpisuje się w kształt litery O charakteryzuje się mocno zaokrągloną budową ciała z wydatnym brzuchem i raczej korpulentnymi nogami i rękami. Często jest ona określana mianem „figury z wyboru”, ponieważ bardzo duży wpływ na jej ukształtowanie ma stosowana dieta i tryb życia. W tym typie urody ramiona i biodra są tej samej szerokości i często panowie nazywani bywają „misiowatymi”. Jeżeli denerwuje Cię, Twoja figura wygospodaruj trochę czasu na siłowni, aby sylwetka nabrała lekkości a z pewnością uda Ci się także wyszczuplić partie brzucha. Jeżeli taka sylwetka Ci nie przeszkadza lub nie lubisz ćwiczyć wystarczy kilka sztuczek z właściwym doborem ubrań i będziesz fajnie wyglądać.

O doborze właściwych ubrań dla sylwetki typu koło (O) przeczytasz tutaj:

Oczywiście wszystko, co napisałam powyżej, to prosty przewodnik po męskich sylwetkach. Każdy z panów jest inny i jeśli chce naprawdę dobrze wyglądać, powinien poradzić się w tym względzie profesjonalisty, który oceni indywidualnie jego sylwetkę i doradzi w szczegółach, jak ubrać ją najlepiej.

Jeśli macie ochotę skorzystać z takiej porady wystarczy napisać wiadomość w formularzu kontaktowym na stronie https://dgimage.pl/kontakt/  i umówić się na spotkanie, bądź skorzystać z bezpłatnej i niezobowiązującej konsultacji telefonicznej w moim kalendarzu tutaj: https://appoint.ly/s/dorota.korgul/introduction

Daj znać w komentarzu co myślisz o takim podziale męskich sylwetek?

 

0 komentarzy

Odpowiedz

Chcesz wziąć udział w dyskusji?
Śmiało, napisz coś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *